Z kapelusza damy

ODCINEK 1

Skąd się bierze perfekcjonizm?

Z kapelusza damy odc.1

Z kapelusza damy to seria merytorycznych szkoleń – pigułek wiedzy na temat tego, jak działać skutecznie, jak znaleźć czas dla siebie i przede wszystkim jak radzić sobie z perfekcjonizmem.

Dowiesz się również o nowościach i ważnych wydarzeniach.

Premierę obejrzysz w każdą środę w samo południe o godz. 12.00 na fanpage Dama Zorganizowana.

Obejrzyj 1 odcinek – Skąd się bierze perfekcjonizm?

Poniżej znajdziesz opis odcinka, dodatkowe materiały oraz informacje o nowościach.

Podsumowanie odcinka

Skąd się bierze perfekcjonizm?

  • Zanim zaczniesz walkę z perfekcjonizmem, ważne jest byś wiedziała skąd on się w ogóle bierze.
  • Perfekcjonizm jest strategią radzenia sobie ze znacznie większym zjawiskiem – niskim poczuciem własnej wartości. Powoduje ono, że potrzebujemy sobie udowadniać swoją wartość poprzez osiąganie wysokich wyników.
  • Poczucie własnej wartości buduje się już w dzieciństwie i jest silnie związane z tym, jakie relacje mieliśmy z rodzicami lub najbliższymi.
  • Jest czymś zupełnie innym niż wiara w siebie lub pewność siebie. Wiara w siebie to wiara w swoje umiejętności, w to, że uda nam się coś zrobić. Pewność siebie dotyczy sytuacji społecznych. Jest to pewien rodzaj odwagi, by występować publicznie lub nawiązać kontakt z nieznajomymi. Poczucie własnej wartości jest odpowiedzią na pytanie “kim jestem?”. Jest ono własnym opisem siebie, naszą samooceną. Jest też fundamentem naszej psychiki, naszej osobowości.
  • Dobra wiadomość jest taka, że skoro poczucie własnej wartości zbudowało się na przestrzeni naszego życia, możemy je przebudować. Poprzez naukę akceptacji i rozwój własnej świadomości możemy podnieść nasze poczucie własnej wartości, a to zaowocuje wygraną z perfekcjonizmem.
  • Dlatego jeżeli przeszkadza Ci perfekcjonizm i chcesz go w końcu zamienić w swój atut, to powinnaś się skupić na podniesieniu własnego poczucia wartości.
  • Zanim jednak to zrobisz pobierz test “Czy jesteś księżniczką perfekcjonizmu?” i sprawdź czy perfekcjonizm jest właśnie Twoją strategią.

Pobierz bezpłatny dostęp do testu “Czy jesteś księżniczką perfekcjonizmu?” i sprawdź czy perfekcjonizm jest Twoją strategią działania.