Z kapelusza damy

ODCINEK 5

Czy perfekcjonizm musi być zły?

Z kapelusza damy odc.5

Z kapelusza damy to seria merytorycznych szkoleń – pigułek wiedzy na temat tego, jak działać skutecznie, jak znaleźć czas dla siebie i przede wszystkim jak radzić sobie z perfekcjonizmem.

Dowiesz się również o nowościach i ważnych wydarzeniach.

Premierę obejrzysz w każdą środę w samo południe o godz. 12.00 na fanpage Dama Zorganizowana.

Obejrzyj 5 odcinek – Czy perfekcjonizm musi być zły?
Poniżej znajdziesz opis odcinka, dodatkowe materiały oraz informacje o nowościach.

Podsumowanie odcinka

Czy perfekcjonizm musi być zły?

  • Perfekcjonizm sam w sobie nie jest zły. Składa się on z wielu cech i część z nich jest pozytywna, a część negatywna. Wyróżniamy perfekcjonizm toksyczny i radosny.
  • Perfekcjonizm toksyczny to ten, z którym powinnyśmy walczyć, który powinnyśmy zmieniać i nad którym powinnyśmy pracować. Powoduje on, że jesteśmy zmęczone sfrustrowane i niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie zrobić.
  • Do cech perfekcjonizmu toksycznego należą m.in. odkładanie na później i stawianie sobie bardzo wysokich wymagań. Ich konsekwencje to nieustanny stres, poczucie żalu i niewykorzystanej szansy, a nawet wypalenie i depresja.
  • Radosny perfekcjonizm warto pielęgnować. Do cech radosnego perfekcjonizmu należą m.in. ambicja, nastawienie na sukces, upór w dążeniu do celu. Te dobre cechy jak najbardziej powinnyśmy pielęgnować.
  • Najważniejszą rzeczą, jest w tym wszystkim umiar. Jeżeli nie mamy umiaru to bardzo łatwo przekroczyć granicę, która może być dla nas niebezpieczna.
  • Metaforą toksycznego i radosnego perfekcjonizmu jest księżniczka i dama. Księżniczka perfekcjonizmu jest wiecznie na świeczniku i musi spełniać oczekiwania innych, niejednokrotnie odkładając swoje potrzeby na bok. Dama zorganizowana nadal zajmuje ważną pozycję w świecie, ale to ona decyduje i wybiera, co chcę robić i czym się zająć.
  • Dlatego tak bardzo Cię zachęcam byś stała się damą zorganizowaną, decydowała o swoim czasie, o swoim życiu, o sobie. Możesz zrobić pierwszy krok w tym kierunku i umówić się ze mną na konsultację wstępną.
Pobierz bezpłatny dostęp do testu “Czy jesteś księżniczką perfekcjonizmu?” i sprawdź czy perfekcjonizm jest Twoją strategią działania.